Tomáš Vykydal

Seznamte se naším psím hrdinou

Tomas

Tomáš pracuje v Pet Center už pěknou řádku let. Začínal na prodejně Pet Center v Praze – Horních Počernicích, což je prodejna specifická nejen svou velikostí, ale i unikátní mini zoo s exotickými zvířaty. Tomáš zde nejprve pracoval jako specialita prodeje – pečoval o zvířata a radil zákazníkům ohledně chovu domácích mazlíčků. Díky svým znalostem a skvělému přístupu se brzy vypracoval na pozici zástupce vedoucího a po několika letech se stal vedoucím prodejny.

Odborné vzdělání

Tomáš vystudoval střední školu veterinární v Hradci Králové, povoláním je tedy veterinární asistent. V rámci své školní praxe se setkal s nejrůznějšími zvířaty. Naučil se, jak zajistit zdravotní péči domácím miláčkům i hospodářským zvířatům.

Mimo školní praxe se ale této profesi nevěnoval. Po úspěšném ukončení studia na střední škole pokračoval ve studiu na České zemědělské univerzitě v Praze. Díky kamarádům kynologům, které na vysoké škole potkal, se Tomáš ocitl u nás v Pet Center. A my jsme za to moc rádi.

Od roku 2016 je Tomáš vedoucím Psího hotelu. 

Když se Pet Center rozhodl investovat 3 miliony korun do vybudování profesionálního zázemí Psího hotelu, byl Tomáš jasnou volbou pro to, s kým se do tak náročného projektu pustit. Nejen, že měl odborné vzdělání, ale také zkušenosti s výcvikem asistenčních psů. Navíc, Tomášův přístup ke zvířatům i zákazníkům byl garancí, že se Psí hotel stane místem, kde budou pejsci šťastní a jejich majitelé spokojení. A měli jsme pravdu. Vede ho perfektně.

Tomášova cesta ke psí duši Tomas Vykydal

Už jako malý kluk se Tomáš rád staral o zvířata. Doma choval rybičky, hada a všechna možná zvířátka, která nevadila maminčině alergii na zvířecí srst. Svůj velký sen, mít doma psího kamaráda, si proto mohl splnit až v dospělosti. A nebylo to zrovna jednoduché.

Výcvik asistenčních psů

I když Tomáš svého vlastního psa neměl, vždycky se o psy zajímal a věnoval se jim. Proto se společně s přítelkyní rozhodli zapojit do zajímavého projektu předvýchovy štěňat pro Středisko výcviku vodících psů SONS ČR (SVVP SONS ČR).   

Společně se jim takto podařilo úspěšně odchovat několik štěňat. Takový zodpovědný úkol vyžaduje mnoho trpělivosti, důslednosti a zkušenosti s výcvikem psů. Pejska čeká důležitá role pomáhat svému nevidomému pánovi na cestě životem.

Tato krásná práce je ale vykoupena smutným loučením, když se pejsek po roce odstěhuje k novému majiteli. Podle přísných pravidel už další kontakt s „pěstouny“ není možný. Jedinou výjimkou je situace, kdy je pejsek z nějakého důvodu vyřazen z výcvikového programu.

Fenka Asuki

A to se stalo fence Asuki, která se zkrátka nedokázala vzdát své lovecké vášně, a proto byla z programu asistence vyřazena. Asuki byla prvním asistenčním psem, kterého Tomáš vychoval. Když jednoho dne zazvonil telefon, Tomáš neváhal a Asuki se stala novým členem domácnosti, kde už bydlí celá „ZOO“ – dvě akvária s rybičkami, hadi, strašilky a další zvířecí drobotina.

S Asuki se můžete potkat. Občas zodpovědně asistuje Tomášovi s vedením hotelu. :)

 

Tomášův tým

V Psím hotelu je pořád co dělat. Tomáš na to pochopitelně není sám. K ruce má tým fajn lidí, kteří pejskům věnují stejně intenzivní a odbornou péči. Sami jsou pejskaři a mají mnoho zkušeností s chovem a výcvikem psů.

Máme tu Erika, který také vystudoval střední veterinární školu a do práce ho doprovází jeho pes. Sabina pracovala jako veterinární sestra a má bohaté zkušenosti i z psího hotelu. Iveta má několik vlastních psů, se kterými se věnuje výcviku. A Kristýna je také velkou psí milovnicí. Vlastně, pejsky tu máme všichni. Bez lásky k nim by to přece nešlo. :)

A když je práce nad hlavu, pomáhají nám brigádníci z řad studentů kynologie z ČZU v Praze.